OTEL SECIMI

Biz internetten hiç otel rezervasyonu yapmadık bugüne kadar. Sadece gideceğimiz yer belli oluyor, devamı muamma 🙂 Fakat bu sayede hiç pişman olmadan yapıyoruz tatilimizi. Gezmeye mi gidiyoruz, yoksa dinlenmeye mi buna karar veriyoruz ve çıkıyoruz yola.

Gittiğimiz yerde hiç durmadan gezeceksek; odaları ferah temiz, belki kahvaltısı olan bir otel seçiyoruz.

Bütün gün sahilde yatalım diye gidiyorsak; odaları ve sahili temiz, yemekleri güzel, herşey dahil bir otel seçiyoruz.

Çeşme Ilıca plajı

Öncelikle internetten, gözümüze kestirdigimiz birkaç oteli kaydediyoruz. Sonra gidip sahillerine, mutfak ve odalarına bakıyoruz. Beğenirsek kalıyoruz. Bazen yol üstünde oteller görüp; girip bakıyoruz. Çocuğumuz olmadığı için, rahat rahat otel bakabiliyoruz. Bu kısmı yanlış anlamayın, çocuk olsa otel otel gezip bakamayız anlamında söyledim 🙂 Çocuğumuz olunca bu şansımız kalmayacak sanırım 🙂 Uyumlu bir çocuk olmasını diliyoruz 🙂 Booking kullanılırken oteli gezip, kapıda bookingten rezervasyon yaptırıp, hemen giriyorduk.

Bu sayede cok guzel oteller bulduk. Yine bu sayede, internet fotoğraflarına inanılmayacağını gördük 🙂 O kadar kötü otelleri, öyle güzel gösteriyorlar ki, inanamazsınız. Senede birkaç gün tatil yapıyoruz, kötü bir otelde kalıp, keyfimizin kaçmasını istemeyiz. Eğer imkanınız var ise, bu yöntemi deneyin. Pişman olmazsınız 🙂

Yorum Yazın

Menü