KÜÇÜK MUCİZEM; ÇAY AĞACI YAĞI

Zaman zaman, vitrinlerdeki süslü ama sağlıksız cilt bakım ürünlerini kullansam da, gönlüm hep doğal olandan yana. Benim çekmecelerimde de, birçoğunuzunki gibi, kullanmadığım bir sürü ürünüm var. Çünkü kadınım ben. Canım ister alırım, şişesini beğenirim, rengini severim, kutusuna bayılırım. Almak için milyon tane sebep üretebilirim kendime. Aradan çok geçme, vazgeçerim ondan.

Fakat bazı süssüz ürünler var ki; gönlümün efendisi. Hem de, çok uygun fiyata. İnstagramdan takip edenler bilirler, çay ağacı yağına olan sevdamı. Onsuz bir cilt bakımı asla düşünemem ben. Evimin biriciği. Sadece cilt bakımında değil, ev temizliğinde de kullanıyorum.  Ev temizliğinde çay ağacı yağı

Peki nedir bu çay ağacı yağı?

Antimikrobiyal bir yağdır kendisi. Yani bu demek oluyor ki, mikroorganizmaları öldürüyor, yok ediyor. Farklı marklarda, aktarlarda satılıyor.

Nelere iyi geliyor? Nasıl kullanılır?

Sivilcelerin 1 numaralı düşmanıdır. Bu yüzden, başucu güzellik yağımdır. Gece yatmadan önce yüzümü yıkar, kurularım. Daha sonra, sivilcemin üzerine 1 damla sürer yatarım. Sabaha sönmüş oluyor ve en geç 2-3 gün içerisinde yok oluyor. Memnun olduğum ve gerçekten hiç çekinmeden tavsiye ettiğim nadir ürünlerdendir. Sivilceler için kullandığım diğer yöntem aknilox yazıma ( Şuradan ulaşabilirsiniz )

Ara ara tekrarlayan kepek problemim için de, çay ağacı yağından faydalanıyorum. Hindistan cevizi yağıyla karıştırıp, özellikle saç derime gelecek şekilde sürüp, iyice tarıyorum. Hindistan cevizi yağıyla ilgili yazıma ( buradan ulaşabilirsiniz ) En az 30 dk.bekletmelisiniz. Ben saçlarıma sürüp, ince bir havlu sarıyorum. Akşama kadar işlerimi bitirip, öyle yıkıyorum. En az 4 saat, bazen daha fazla saçımda kalmış oluyor. Fakat bu kadar bekletmek istemezseniz, en az 30 dakika bekletin.

Evde gargara kalmadıysa, yarım çay bardağına 3 damla kadar damlatıp, ağzımı çalkalıyorum. Ağız kokunuz varsa, denemenizi tavsiye ederim.

Evde deodorantınız kalmadıysa, yine çay ağacı yağından faydalanabilirsiniz. Kötü koku oluşumunu engelliyor, bu sayede ter kokmuyorsunuz. Karbonatla karıştırarak, daha etkili olmasını sağlayabilirsiniz.

Kullanmadan önce, vücudunuzun bir bölgesinde deneyin. Kaşıntı, kızarıklık vs.sorunlar yaratmıyorsa, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Hassas cildi olanlar, kullanmamalıdır.

1 Yorum Var

  1. Pingback: EVDE ÇAY AĞACI YAĞI KULLANIMI – Fattuma Ramesy

Yorum Yazın

Menü