INSTAGRAMIN BALONSUZ KADINLARI 🎈

İnstagram hesabı olan kadınlar, mutlaka denk gelmiştir balonlu kadınlara. Balonlu kadınlar kim, kısaca anlatayım. Full makyajlı saçları fönlü kızımız yatağın içinde, kucağında enfes bir kahvaltı, yanında şık kutuya konulmuş yüzlerce güller ve tavanda onlarca balon. Kız şaşkın! Adam gelmiş, oraya bir sürü balon bırakmış, uyuyan kızın üstüne kahvaltıyı koymuş ama kız hiç uyanmamış.

İlk gördüğümde tepkim aynen şu oldu “ kız kızım, senin uyurken yüzün hiç mi şişmiyor? Makyajın hiç mi bulaşmıyor? Saçın neden kuaförden şimdi gelmiş gibi? Nasıl uyanmadın o kadar hazırlığa? Hıı.. Ben de yedim! “ .. Kadınlar bunları göre göre mutsuz olmaya başlamış. Altındaki yorumları okuyorum bazen gülüyorum ama üzülüyorum da. ” Ne şanslı kadınlar var, vay ne romantik adam, ne güzel yaa bize de yapan olur mu? “.. Bunları hiç yapmayacak biriyle beraber olup böyle şeyler beklersen, mutsuz olursun. Eee o adamı sen seçtin, kime ne diyorsun? Ben oturup eşimden böyle şeyler beklesem, mutsuz olan ben olurum. Çünkü adamın huyu değil. Hatta böyle bir şey yapsa, ateşine falan bakarım. Allaaahh! Gidiyor adamım diye, dizlerimi döverim 🙂 Mutsuz muyum? Asla!

Vallahi Rami de bana almıştı bir kere. Ama öyle kurmacalı falan değildi olay. Bir gün trafikte kalmışız, bir abi elindeki bir sürü balonu satmaya çalışıyor. “ Vay şu kadara verirsen alırım, yok bu kadar olmaz, al o zaman şunu “ cümleleri sonunda, balonlarıma kavuşmuştum. Çoğu yolda uçtu, birazını da Rami patlattı, elimde birkaç balonla kaldım 🙂 Çıkardım eve balonlarımı, öteki gün ne oldu? Saat 12’yi geçti, hop külkedisine dönüştüm. Tuvalet cifledim, yer sildim, cam sildim, yemek yaptım. İşte, evlilik gerçeği tam olarak bu. O fotoğraflara bakıp, inanmayın sakın. Eğer evliliğin öyle olacağını zannedip evlenirseniz, en büyük hayâl kırıklığını yaşarsınız. Balonlara ne oldu? Tozlandı, havaları indi ve çöp 🙂 Birkaç seneye kadar ” Ona vereceğimiz parayla 1 hafta yemek yaparım sana, boşver balon malon ” moduna gireceğim muhtemelen 🙂

Ben de severim balon ama balondan daha fazla mutlu olduğum şeyler vardır. ” Mantı yiyelim mi? Valizi hazırla, bak sana nesquik aldım, hadi dışarı çıkalım, kahvaltıya nereye gidelim? Gel, iki tek atalım ” gibi. Her evliliğin karakteri var işte.

Instagramda herkes mutlu, herkesin kocişkolatası en mükemmel erkek, instagramda herşey yolunda. Hangimiz kedi köpek gibi birbirimizi yediğimiz gün ” Bugün kocamın ümüğüne çökmek istiyorum! ” diye yazıyoruz? Hiç birimiz. O yüzden instagram, asla inanılmaması gereken yalan bir dünya.

Balon istemez evlilik. Sevgi, saygı, sadakat olsun da, gerisi boş 🙂

Yorum Yazın

Menü