EVDE ÇAY AĞACI YAĞI KULLANIMI

Bir önceki yazımda çay ağacını cildimde nasıl kullandığımı anlatmıştım. Cilt için çay ağacı yağı Şimdi, evde nasıl ve neden kullandığımı anlatacağım.

Aslında herşey Rami’nin, ev akarları ve polene alerjisiyle başladı. O dönem günlerce araştırdım. İlacı, evimin baş köşesinde duran çay ağacı yağıydı. Antimikrobiyal bir yağ olduğu için, evdeki mikropları da yok edebilirdi. Zaten uzun zamandır, aslında evimize zehir saçan deterjanları hayatımızdan çıkarmak istiyordum. Rami’nin alerjisi, başlamama sebep oldu.

Evi silerken, yer silme suyuna 10 damla kadar damlatıp siliyorum. Fısfıslı bir şişeye su ve çay ağacı yağını karıştırdım. Kapı kollarına, tuvaletin oturulan yerine, musluklara, sifona,telefonuma sıkıp, siliyorum. Aklınıza gelecek her yerde kullanabilirsiniz. Mutfakta da, tezgah üstünü silmek için kullanıyorum. Beyaz sabunu rendeleyip, su ve çay ağacı yağı koyup, o suyla siliyorum. Bazen sirke de ekliyorum. Çamaşır suyunu sevmiyorum. Kokusu felaket, temizlemesi ömür sürüyor. Duyanlar genelde “ yağlı yağlı kalmıyor mu? “ diye soruyor. Hayır kalmıyor. Eğer siz, yağlı kaldığını hissederseniz, yağ miktarını azaltabilirsiniz. Evinizde küf varsa, küflü olan bölgeyi çay ağacı yağıyla sildiğinizde, kokunun en aza indiğini ve küfün azaldığını görürsünüz. Yatak, yastık, çarşafa da sıkıyorum. Ev akarlarının en sevdiği bölgeler buralar çünkü. Yatağın üstüne, komple her yere gelecek şekilde sıkıyorum.

Her kadının kendi temizlik yöntemi vardır. Benim içim bu şekilde rahat ediyor. Eve zehir girmesinden ise, bu yöntemi daha uygun buluyorum.  Kesinlikle tavsiyemdir. Alıştığınız zaman, eviniz ve aileniz için, ne kadar doğru bir şey yaptığınızı anlarsınız.

Sağlıkla kalın ..

1 Yorum Var

  1. Pingback: KÜÇÜK MUCİZEM; ÇAY AĞACI YAĞI – Fattuma Ramesy

Yorum Yazın

Menü