Dermaroller nedir?

Dermaroller, cilde mikro kanallar açan, dönen bir silindir üzerinde bulunan minik iğneciklerden oluşan bir aparattır. Tıpkı acnelyse gibi, mutlaka kış aylarında uygulanır.

Üzerinde 540 adet, 0.5 mm iğnecikler bulunuyor. 

Nerelerde kullanılır?

 Yüzünüzde, ellerinizde, dekolte bölgesinde, selülitli ve çatlaklar bölgelerde kullanabilirsiniz.  

Nasıl uygulanır? 

Öncelikle bu işlemi banyo sonrası yapmanız daha sağlıklı olur. Eldiven kullanmanızı öneririm. Çok temiz çalışmanız lazım çünkü cildinize binlerce delik açıyorsunuz. Aparatı yüzünüzde yukarı aşağı/ sağ sol/ çapraz şekilde gezdiriyorsunuz. Biraz acılı bir işlem ama dayanılmaz birşey yok. Yeteri kadar gezdirdikten sonra serum/vitamin vs.uyguluyorsunuz. Fakat çok bastırmamaya özen gösterin. Çünkü cilde hasar verdiniz. Bu hasar sizi korkutmasın. Burada asıl amacımız hücrelerimize ” burada sana ihtiyaç var, yüzüme yeni hücre gönder ” mesajını iletmek. Nasıl yaralandığımız zaman iyileşiyorsa, yeni hücreler oluşuyorsa bu da aynı şekilde. ” sevgili hücrelerim yüzüm hasar gördü, lütfen bana yeni hücreeee ” 🙂 diyorsunuz aslında.  Umarım anlatabilmişimdir 🙂 

Hangi aralıklarla uygulamalıyım?

 Dermaroller kür halinde yapılır. 4 hafta boyunca haftada 1 kez ( ayda 4 gün eder ) 

15 gün ara verilir tekrar uygulanır. Daha sonra ayda 1 kez devam edebilirsiniz.  

Dermaroller yaparkenhangi ürünleri kullanmalıyım? 

 Ürün için sınır yok. Fakat dermaroller yüzünüzde mikrokanallar açtığı için çok dikkatli kullanılmalıdır. Bu yüzden kaliteli ürün kullanmanızı öneririm. Ne sorununuz varsa, buna göre ürün kullanmanız gerekir. Kırışıklıklar için anti aging serum, gözenekler için sıkılaştırıcı serumlar, lekeler için leke serumları .. Yani probleminiz ne ise ürünü buna göre seçmeniz gerekiyor.  Biliyorsunuz ben ürün önerisi yapmıyorum.  

Uygulama sonrası nelere dikkat etmeliyim? 

 Uygulama sonrası dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kendinizi güneşten korumanız. Ertesi gün de dikkat etmeniz gerekiyor. Mümkünse direkt güneş ışığına maruz kalmayın, evde bile olsanız güneş koruyucunuzu mutlaka sürün. Kaş yapayım derken, göz çıkarmayalım değil mi?  😊 🙂 

 İlk bakışta gözünüz korkabilir fakat dikkat edilirse, korkulacak hiçbir şey yok ve güzel sonuç veren bir işlemdir. Gün içinde cildinize çok dokunmayın.  Yüzünüzde probleminiz fazla ise bu işlemi doktorların uygulaması en doğrusudur. Çünkü onlar daha büyük ignelerle çalışıyor ve kan çıkarana kadar uygulama yapıyorlar.  

Nereden temin edebilirim? 

 Marka tercihi size kalmış fakat titanyum İğneli olan Dermaroller daha iyidir. Kullanımı ömür boyu değildir. Sipariş ederken mutlaka dezenfektan da sipariş edin. Ben dermarollerımı geçen sene güzellik ve bakım fuarından almıştım. Ayrıca uygulama sonrası Dr Murad ürünleri kullandım. 

Kış ayına girerken, daha detaylı şekilde yazar, kullanmak isteyenlere yardımcı olurum 🙂

Güzel kalın .. 🙂

Yorum Yazın

Menü