AHH ŞU ÇATLAKLAR!

Hangimizin derdi değil çatlaklar? 🙂 Çatlakların birçok sebebi var. En önemlisi, hızlı kilo alıp vermek ve cildi nemlendirmemek. Hamilelikte cildi çatlamayan kadınlar, çok azınlıkta ve bence çok şanslılar. Yine bir eczane ürünü olan ve doktora danışarak kullanılan Contractubex, bu işte çok iyi.

Fakat çok oturmuş çatlaklar ise, sizi memnun etmeyebilir. Aslında, ameliyattan sonra iz kalmaması için verilen bir jel. Yara izlerine de çok iyi geliyor, sivilce izleri için de etkili. Evde bulundurulması gereken bir jel bence.

Sabah akşam, masaj yaparak cilde iyice yedirmeniz gerekiyor. Cildi soymaya başlıyor. Bu yüzden yaz aylarında kullanmayın. Çatlakları giderelim derken, leke oluşmasını istemeyiz. Etkili bir ürün ama her ürün gibi sabır istiyor. 3 ay hiç bırakmadan kullanmaya gayret edin. Biraz pahalı fakat bereketli de bir ürün, uzun süre kullanabilirsiniz. Mutlaka doktorunuza danışıp kullanın.

ÇATLAK OLUŞMAMASI İÇİN NE YAPABİLİRİM?
– Spor yapıp esnemek başta geliyor.
– Mutlaka nemlendirici kullanmalısınız. Evinizde ne varsa kullanabilirsiniz. Zeytinyağı, bebe yağı, nemlendirici herhangi bir krem.
– Nemlendirici sürerken mutlaka masajla destekleyin. Kızarana kadar masaj yapın. Bakım marketlerdeki masaj aparatlarından faydalanabilirsiniz.
– Mutlaka kese yapın, kan dolaşımınızı hızlandırır.
– Sıcak soğuk şok uygulayın.
– Bol su için.

Bunlar benim kullandığım masaj aparatları. Nemlendiricimi sürüp en az 10 dakika masajla destekliyorum. Gratisten almıştım.


Çatlaklarla ilgili önerilere devam edeceğim. Masaj hareketleri, yağ karışımları ve maskeleri en kısa zamanda paylaşacağım. Biliyorum, hiç birimizde çatlak yok, çatlağı olan arkadaşlarımız var 🙂

Yorum Yazın

Menü